JAK PEČOVAT O EXTERIÉR A INTERIÉR AUTOMOBILU?

22. 05. 2018

 

To, že péče o zevnějšek i interiér automobilů je do jisté míry i vizitkou jejich majitelů, je známé, a přestože mnozí motoristé využívají služeb myček, stále není málo těch, kteří se starají o svá nebo jim svěřená vozidla sami.

 

Také na tomto úseku se neustále objevují zajímavé nové autokosmetické prostředky, které opravdu pomáhají a usnadňují tuto formu údržby. Dnes se dají snadno získat velmi účinné autokosmetické prostředky na čištění a konzervaci prakticky všech partií automobilu. K dispozici jsou přípravky na různé druhy plastů, kůže, alcantaru, chromované součásti, litá kola, skla a samozřejmě povrch karoserií s metalickými laky.

Hitem v tomto směru jsou čisticí a konzervační prostředky připravované na bázi nanotechnologií, které umožňují využitím miniaturních částic vyplňovat jemný povrch ošetřovaných ploch a materiálů, a přispět tak k jeho účinné konzervaci a případně také vysokému lesku. Nanotechnologie se prosadily nejen do vosku a leštěnek na karoserie, ale také do přípravků na čištění skel.

Novinkou jsou také přípravky, jako je pěna na čištění materiálu alcantara nebo další přípravek na čištění a dlouhodobou konzervaci kůže na sedadlech, popř. i koženého oblečení pro motocyklisty nebo koženého nábytku v domácnostech.


Na automobilech stále častěji používané chromované díly a litá kola lze také s úspěchem čistit a konzervovat "nanopřípravky". Zejména dnes již i celoročně používaná litá kola se dají dobře udržovat a čistit od solí z posypu či agresivního špinavého prachu z brzd. Kvalitní autokosmetický přípravek má i na již zašlých litých kolech překvapivé výsledky.

Zmínku také zaslouží speciální pružné stěrky na vodu po mytí nebo pryžové kartáče na sedadla a další části interiéru, které dokáží uvolnit a odstranit např. zvířecí chlupy. Před zimním obdobím bychom neměli zapomenout také na mrazuvzdornou náplň nádržky vstřikovačů zabraňující zamrznutí trysek a přimrzání vody na skle či na pryžových stírátkách.

O příjemnou vůni v interiéru se postarají značkové vůně do interiéru vašeho vozu.

 

Kvalitní autokosmetika umožňuje snadné čištění a ošetřování všech partií motorových vozidel. Často ani nevíme, že něco takového existuje. K dispozici jsou prostředky, které oživí povrch přístrojové desky, pneumatik nebo motorového prostoru.